دسته‌بندی نشده

سنگ اسلب چینی [بررسی قیمت و ویژگی ها]

قیمت نصب سنگ اسلب

پیش تر در مقالات قبلی راجع به نصب سنگ اسلب چیست ؟ نصب سنگ اسلب و نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار و … نیز مطالبی نوشتیم که در میان آن ها سوالات بیشماری راجع به سنگ اسلب چینی و یا کریستالی از ما پرسیده می شد بنابراین در این مطلب قصد داریم تا سنگ اسلب چینی و ویژگی ها و قیمت نصب سنگ اسلب آن و از همه مهم تر کاربرد های آن را بررسی کنیم .

در رابطه با سنگ اسلب همانطور که قطعا می دانید باید بگوییم که سنگ اسلب ها در واقع سنگ هایی هستند که در اندازه و ابعاد بزرگتری نسبت به دیگر سنگ ها وجود دارند و در حقیقت می توان آن را برشی از سنگ در ابعاد و اندازه بزرگ دانست . این ابعاد بزرگ این قابلیت را می دهد که رگه های طبیعی سنگ حالت طبیعی خود را حفظ کنند و سنگ کاملا یکدست و یک تکه باشد تا زیبایی و جلوه آن بیشتر نشان داده شود . برای اطلاع شرایط خرید سنگ اسلب چینی می توانید مطلب خرید سنگ اسلب را مطالعه کنید .

سنگ اسلب چینی

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

فروش انواع سنگ اسلب خارجی و ایرانی
اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
صادرات انواع سنگ اسلب
طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

سنگ اسلب چینی چیست ؟

حال سوالی که ممکن است برای عده زیادی وجود داشته باشد این است که سنگ چینی چیست ؟ در پاسخ به این سوال باید بیان کنیم که سنگ اسلب ها را معمولا با توجه به نوع سنگ استخراج شده از معدن بر اساس کانی ها ، آن ها را می توان به سه دسته سنگ اسلب مرمریت ، سنگ اسلب مرمر و سنگ اسلب چینی تقسیم کرد که در این جا قرار است مدل چینی را بررسی کنیم .

نام عمومی سنگ اسلب چینی همان سنگ کریستالی می باشد که شاید اسم آن را بیشتر شنیده باشید . مدل سنگ های چینی در حقیقت توده های سنگی آهکی هستند بر اساس شرایطی چون عوامل محیطی مانند بالا بودن درجه فشار و حرارت و …  این نوع سنگ ها دوباره دچار دگوگونی و تغییرات می شوند .

در رابطه با سنگ چینی باید عرض کنیم که همه سنگ های چینی که در قسمت هایی از کره زمین استخراج می شوند شبیه به یکدیگر نیستند بلکه ممکن است از نظر ترکیبات شیمیایی با یکیدگر متفاوت باشند .

سنگ اسلب چینی چیست ؟

ویژگی سنگ اسلیب چینی

همانطور که پیش تر هم بیان کردیم هر کدام از سنگ های چینی ک در مناطق مختلفی استخراج می شوند ممکن است از نظر ترکیباتی که دارند تفاوت هایی در ویژگی های خود داشته باشد از جمله از ترکیباتی که در سنگ های چینی مختلف وجود دارد می توان به وجود گرافیت ، سیمونیت ، کوارتز ، پیریت و … نیز اشاره کرد .

دقت داشته باشید که ویژگی سنگ های اسلب نسبت به وجود ترکیباتی که دارند متفاوت است به عنوان مثال سنگ اسلب چینی که ترکیبات کوارتز بیشتری دارد سختی بیشتری هم دارند . در رابطه با جذب رطوبت و آب هم باید بیان کنیم که میزان تخلخل سنگ چینی بسیار پایین بوده است و از این روز جذب آب آن ها خیلی پایین بوده است و حتی شاید کمتر از یک درصد باشد .  از نظر مقاومت هم باید بیان کنیم که تقریبا مقاوتی متوسط و رو به بالا دارد .

کاربرد سنگ اسلب چینی

در زمان های قدیم تر از سنگ چینی بیشتر در نمای ساختمانی استفاده می کردند به خصوص در مناطق گرم که استفاده از این سنگ ها در نمای ساختمان بیشتر رواج داشت و علت آن هم به خاطر وجود آفتاب و نور خورشید بود که این نوع سنگ ها تاثیری که گرمای تابش خورشید بر روی ساختمان می گذارد را کاهش می دهند البته این روز ها همانند گذشته زیاد از این مدل سنگ ها در نمای ساختمان استفاده نمی شود .

چرا که با ورود سنگ های تراورتن با رنگبندی های بسیار متنوع و شیک نمونه سنگ های چینی از دور رقابت خارج شدند و مدتی استخراح آن ها بسیار کاهش پیدا کرد اما امروزه دوباره مورد استقبال قرار گرفته اند .

نمونه سنگ اسلب چینی بیشتر در سرویس بهداشتی ها و حمام ها و در حقیقت استفاده از آن ها برای نمای داخلی ساختمان ها رایج تر می باشد .

کاربرد سنگ اسلب چینی

انواع سنگ اسلب چینی

سنگ اسلب چینی در انواع مختلفی در بازار وجود دارند که از میان آن ها می توان به سنگ چینی ازنا ، سنگ چینی لایبید ، سنگ  چینی الیگودرز و سنگ چینی سایمان قروه نیز اشاره کرد .

قیمت سنگ اسلب چینی

در رابطه با قیمت سنگ اسلب چینی باید بیان کنیم که عوامل مختلفی در قیمت سنگ اسلب ها موثر هستند که از جمله از این عوامل می توان به نوع و ماهیت سنگ چینی ، هزینه های حمل و نقل آن ،  وجود قابلیت های بوک مچ و فور مچ ، نوع برش و فرآوری ، پاک بودن و تمیزی سنگ ، درجه بندی سنگ ، هزینه های استخراج و خرید کوپ و … نیز اشاره کرد . برای اطلاعات بیشتر می توانید با  شرکت افغان گستر در زمینه خرید سنگ اسلب چینی تماس بگیرید .

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *