یکی از کار های اصلی بعد از انتخاب و خرید سنگ اسلب ، نصب سنگ اسلب است . نصب این سنگ به دلیل ابعاد بسیار بزرگی که دارد مشکل است . علت این مشکل بودن در ابتدا حمل و نقل این سنگ است و بعد از آن هم نحوه چسباندن سنگ اسلب با ابعاد بسیار بزرگ و سنگین بر روی سطوح مورد نظر است . حال اگر محل نصب این سنگ ها بر روی ارتفاع و یا سقف باشد کار سخت تر نیز می شود . در ادامه قصد داریم تا در مورد نحوه اجرای سنگ زیر سقف ، نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار و روش نصب سنگ اسلب کف نیز صحبت کنیم . 

از انواع سنگ اسلب مانند : اسلب سنگ تراورتن ، سنگ اسلب اونیکس ، اسلب مرمریت و … در نقاط مختلفی از ساختمان استفاده می شود که نصب اسلب در هر نقطه می تواند متفاوت با یک مکان دیگر باشد . نصب این سنگ حتما باید توسط افرادی که تبحر و تخصص در این زمینه دارند انجام شود . کوچکترین اشکال در نصب این سنگ ها می تواند به مرور زمان موجب لق شدگی و یا ترک برداشتن آن ها شود . در ادامه به بررسی نحوه نصب خواهیم پرداخت . توصیه می کنم دیگر مقالات ما راجع به نصب سنگ اسلب پشت تلویزیون و سنگ اسلب کف و قیمت سنگ اسلب را مطالعه کنید .

طریقه نصب سنگ اسلب

اکنون میخواهیم به بررسی چگونگی نصب سنگ های اسلب بپردازیم . اما قبل از این که به سراغ نحوه نصب این سنگ برویم باید بدانیم که سنگ اسلب چیست ؟ سنگ اسلب به سنگ های ساختمانی گفته می شود که دارای ابعاد بسیار بزرگی می باشند . به دلیل ابعاد بزرگی که این سنگ ها دارند حمل و نقل و نصب آن ها نیز با دشواری رو به رو است . اما زیبایی طبیعی که این سنگ ها در منزل و یا محل کار شما به ارمغان می آورد به تمام این سختی ها و مشکلات و هزینه هایی که برایشان می کنید می ارزد . در ادامه به روش نصب این سنگ زیبا خواهیم پرداخت. اگر در مورد در مورد نحوه اجرای سنگ زیر سقف ، نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار و روش نصب سنگ اسلب کف نیز سوال دارید در ادامه با ما همراه باشید .

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

 1. فروش سنگ اسلب
 2. اجرا و طریقه نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
 3. اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
 4. طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
 5. مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

نصب سنگ اسلب

روش نصب سنگ اسلب

روش نصب اسلب به دو صورت خشک و دوغابی انجام می شود . در روش دوغابی که بیشتر برای نصب سنگ های مرمریت و تراورتن از این روش نصب استفاده می شود ، مانند حالت معمول نصب سایر سنگ ها توسط دوغاب شن و ماسه بر روی سطح مورد نظر چسبانده می شود . البته به دلیل ابعاد بزرگتری که نسبت به سایر سنگ ها دارد عملیات حمل و نقل و تراز کردن آن به دقت و ظرافت بیشتری نیاز دارد .

روش دیگری که برای نصب سنگ وجود دارد ، روش نصب خشک است . برخی از اسلب سنگ ها خاصیت عبور دهی نور از خود را دارند و به این دلیل نیز پر طرفدارند . به دلیل همین گذردهی نور نیز نمیتوان از سیمان و ماسه برای نصب آن ها استفاده کرد زیرا در پشت این سنگ ها لامپ نصب می شود .

برای نصب به روش خشک ، بسته به محل و شرایط نصب از روش های متعددی استفاده می شود. مثلاً در جایی مثل کف، نیاز است، با چسباندن شیشه پشت سنگ، آن را در محل مورد نظر نصب کرد ولی در جای دیگر به عنوان مثال در بدنه نیاز است با استفاده از قلاب ها و چنگک فلزی که به پشت سنگ چسب می شوند آن را در محل مورد نظر نصب نمود . در ادامه نصب این سنگ بر روی سطوح مختلف را بررسی خواهیم کرد . در ادامه قرار است تا راجع به روش نصب سنگ اسلب کف ، نحوه اجرای سنگ زیر سقف ، نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار و … نیز صحبت کنیم .

1. نحوه اجرای سنگ زیر سقف

این روز ها با توجه زیبایی سنگ ها در ظاهر ساختمان از نمونه های آن در زیر سقف نیز استفاده می کنند . نحوه اجرای سنگ زیر سقف نسبت به استفاده آن بر روی دیوار کمی سخت بوده است با روش های مختلفی اجرای سنگ زیر سقف انجام میگیرد که در ادامه ما انواع روش های نصب سنگ  اسلب را در ادامه به شما معرفی می کنیم .

2. نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار

از سنگ‌ های اسلب در بدنه ساختمان استفاده می‌ شود و نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار تا حدودی از اجرای سایر ابعاد متفاوت است و نیازمند تخصص مخصوص به خود می‌ باشد. برای نمونه برای نصب سنگ مرمر بر روی دیوار باید این نکته را در نظر داشته باشید که هدف شما از این اجرا عبور نور می‌ باشد پس نوع مصالح به کار رفته متفاوت می‌ باشد .

3. روش نصب سنگ اسلب کف

کاربری دیگر سنگ اسلب اجرای آن در کف ساختمان بوده و نصب سنگ اسلب در کف ساختمان نیازمند پیش نیازهای فنی و محیطی است . مکان مورد نظر باید کاملا هموار و یکدست باشد تا از این طریق سنگ اسلب به کار رفته دچار شکستگی نشود و شاید سخترین بخش کار را می‌ توان به این مورد مرتبط دانست .

شاید برای خیلی از شما این سوال پیش بیاید که به طور کل این سنگ های زیبا را در چه مکان هایی می توان نصب کرد ؟ در ادامه پاسخ این سوال خود را خواهید یافت .

بررسی ابعاد سنگ اسلب دیوار

در رابطه با ابعاد سنگ اسلب ها خیلی از افراد سوالات بیشماری نیز از ما می پرسند ، معمولا اسلب سنگ ها در ابعاد بزرگ تری قرار دارند ، معمولا اگر قرار باشد سنگ اسلب روی دیوار نصب کنید لازمه در مورد ابعاد سنگ اسلب دیوار هم بدانید  ، همانطور که بیان کرده بودیم ابعاد سنگ اسلب دیوار بزرگ است به همین دلیل معمولا نصب سنگ ایلب روی دیوار سخت بوده و نیازمند دستگاه هایی می باشد .

دستگاه نصب سنگ اسلب

در رابطه با نصب اسلب ها نیز باید بگوییم که دستگاه هایی بری نصب امن ها وجود دارد که از جمله از دستگاه نصب سنگ اسلب می توان به دستگاه مینی جرثقیل برقی و دستگاه وکیوم لیفتر نیز اشاره کرد .
این نوع دستگاه ها می توانند سنگ اسلب ها را در ابعاد بزرگ تقریبا حدود 2/5 در 3 متر را برداشته و به محل نصب مورد نظر نیز ببرد و سنگ را به آرامی نصب می کند . یکی از ویژگی هایی که این نوع دستگاه ها دارد قابلیت چرخش 360 درجه آن می باشد و قابلیت حرکت سنگ را در 4 جهت مختلف ایجاد می کند به همین دلیل به راحتی می تواند سنگ را در محل مورد نظر قرار دهد .

اسلب سنگ ها را در چه مکان هایی نصب می کنند ؟

پس از آن که در مورد روش نصب سنگ اسلب کف ، نحوه اجرای سنگ زیر سقف ، نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار و… نیز صحبت کردیم حال م خواهیم مکان های پر کاربردی که در آن جا سنگ اسلب نصب می کنند را بررسی کنیم .

 • فضای داخلی ساختمان
 • سنگ فرش کف هال و پذیرایی
 • سنگ فرش کف لابی و سالن های ورودی
 • دیواره های داخلی ساختمان
 • دیواره ی شومینه
 • دیواره ی آسانسور
 • فضای پشت تلویزیون (TV Wall)
 • مراکز تجاری و فروشگاه های لوکس
 • پیشخوان و کانتر مراکز عمومی و تجاری
 • سرویس های بهداشتی لوکس و حمام های مستر
 • و …

حال موضوعی که به وجود می آید این است که با توجه به سختی ها و هزینه هایی که برای خرید و نصب اسلب وجود دارد ، چرا از این نوع سنگ خریداری میکنیم ؟ ویژگی های سنگ اسلب چیست ؟

دستگاه نصب سنگ اسلب

نحوه حمل و نقل و اجرای سنگ اسلب

 1. برای انتقال سنگ های اسلب ، اکثر افراد متخصص از قالب مخصوص استفاده می کنند . این قالب می تواند چوبی یا فلزی باشد . این قالب با قرار گرفتن عمودی سنگ های اسلب بر روی آن تا رسیدن سنگ برای نصب از آن محافظت می کند . اما اگر خودتان میخواهید سنگ خریداری شده را حمل کنید باید برای جلوگیری از آسیب دیدن سنگ نکات زیر را رعایت کنید :
 2. پس از خرید سنگ اسلب ، آن را درون پتو یا روکش محافظ در برابر ضربه بپیچید .
 3. تعدادی بالشتک را در کف وسیله حمل قرار دهید و اگر فاصله کمی تا سقف دارد فضای بالا را نیز با بالشتک ها پر کنید .
 4. حداقل از دو نفر کمک بگرید و به آرامی سنگ های اسلب را درون وسیله ای که قرار است سنگ ها را با آن حمل کنید قرار دهید .
 5. ایستادن سنگ اسلب به صورت عمودی ایمن ترین نوع نگهداری و حمل آن است اما در مواردی به علت عدم تعبیه قالب مخصوص ، امکان قرار گرفتن سنگ اسلب به این صورت مقدور نیست و به ناچار می بایست به صورت افقی قرار داد ولی برای ماشین های کوچک که فضای کافی برای قرار گرفتن سنگ به صورت افقی و به پهنا وجود ندارد حتما می بایست از قالب های مخصوص که شامل چهار تکیه گاه چوبی می باشند استفاده کرد .
 6. به وسیله تسمه سنگ اسلب را در جای خود محکم کنید تا از حرکت آن جلوگیری شود .
 7. در هنگام قرار دادن سنگ اسلب باید مطمئن شد که فضای خالی در محل تکیه سنگ وجود نداشته باشد و در صورت وجود با فوم و یا تکه های پارچه و یا کارتن آن ها را پر کنید .

بهترین خدمات نصاب سنگ اسلب

از بهترین نصابان سنگ اسلب می توان به نیروی کار شرکت افغان گستر نیز اشاره کنیم . شرکت افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه موفق در زمینه سنگ های اسلب آماده همکاری با شرکت ها و موسسات و اشخاص می باشد . همچنین به عنوان بخشی از توانایی های تیم افغان گستر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. اجرای انواع و اقسام سنگ اسلب توسط بهترین نصاب سنگ اسلب
2. اجرای انواع سنگ اسلب با هر نوع سایز و ابعاد به کمک بهرتین نصاب سنگ اسلب
3. اجرای انواع سنگ های ساختمانی و سرامیک و به خصوص اسلب بر روی انواع زیر ساخت های مستحکم همچون آهن بتن و سیمان
4. سرعت عمل بالا در نصب روزانه بین ۳۰ الی ۵۰ مترمربع
5. دوام مادام العمر
6. دارا بودن تاییده فنی
7. رزومه بسیار قوی
8. امکان اجرای سنگ اسلب بروی زیر ساخت فلزی بصورت زیر سقفی
9. نصب سنگ بروی نما توسط بهترین نصاب سنگ اسلب
تیم فنی افغان گسترن نصب انواع سنگ اسلب بر روی دیوار و کف ساختمان ها را برای منازل و شرکت ها انجام می دهد . برای مشاوره و خرید می توانید به طرق زیر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید :

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

تعرفه نصب سنگ اسلب

در خدمات ساختمانی ، سنگ کاری به مجموعه فعالیت هایی گفته می‌شود که با هدف نصب انواع سنگ در ابعاد و کیفیت های متنوع در مکان‌ های مختلفی در ساختمان انجام می‌ شود . تعرفه نصب سنگ اسلب هم قیمت تعیین شده و مصوبی ندارد و بر اساس ابعاد و نوع سنگ اسلب و همچنین مصالحی که برای نصب استفاده می شود دستمزد نهایی تعیین می شود . همچنین یکی از عوامل تاثیر گذار بر تعیین هزینه نصب مکانی است که قرار است سنگ اسلب در آن مکان نصب شود . دستمزد نصب سنگ کف با دیوار و سقف متفاوت است .

حال که با تمام نکات نصب در محیط داخلی خانه و برای نمای ساختمان آشنا شدیم  زمان آن رسیده است که شما را با انواع سنگ اسلب و مکان مناسب نصب هر کدام آشنا کنیم ، پس در ادامه همراه ما باشید . در انواع روش های نصب اسلب سنگ ها چون نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار ، نحوه اجرای سنگ زیر سقف و روش نصب سنگ اسلب کف نیز تعرفه و هزینه نصب اهمیت زیادی دارد .

نصاب سنگ اسلب

انواع سنگ اسلب برای اجرای سنگ روی دیوار ،زیر سقف ،کف

1. سنگ اسلب گرانیت

این نوع از سنگ اسلب بسیار زیبا می باشد و به دلیل استحکام بالا و خاص بودن ظاهر آن، سنگ گرانیت اسلب را سنگ همه کاره نیز می نامند.

2. سنگ اسلب کوارتز

اگر شما به دنبال سنگی هستید که در برابر خراش و گرما مقاوم باشد، سنگ اسلب کوارتز می تواند یک پیشنهاد عالی باشد. مقاومت و استقامت این سنگ بسیار بالاست. از این سنگ می توانید برای کابینت و اپن های منازل خود، استفاده کنید.

3. سنگ اسلب مرمریت

سنگ مرمر از جمله سنگ هایی است که از چند سال گذشته در خانه ها و ساختمان ها در ایران مورد استفاده بوده است. اگر شما بخواهید دکور منزل و یا محل کار خود را تلفیقی از دکوراسیون مدرن وسنتی در نظر بگیرید، می توانید از این سنگ زیبا استفاده کنید و جلوه خاصی به محل زندگی یا کار خود بدهید.

4. سنگ اسلب اونیکس

سنگ اونیکس را می توان به عنوان یک سنگ ظریف با طرح سنتی دانست. در واقع این سنگ یک سنگ شفاف از نمونه سنگ های ساختمانی کلاسیک با زیبایی طبیعی است.

5. سنگ اسلب تراورتن

جلوه سنتی و روستایی سنگ اسلب تراورتن با طبیعتی گرم و خاص می تواند این سنگ را به یک سنگ پر طرفدار تبدیل کند. این سنگ بسیار به سنگ آهک شبیه است.

مزایای اجرای سنگ اسلب

توصیه می شود قبل از خرید سننگ اسلب و همچنین  و اطلاع از انواع روش های نصب چون نحوه اجرای سنگ زیر سقف ، روش نصب سنگ اسلب کف و نحوه نصب سنگ اسلب روی دیوار مزایا و معایب خرید سنگ اسلب می توان را بررسی کنید :

1. نگهداری آسان

با توجه به طبیعی بودن انواع سنگ اسلب و شکل گیری این سنگ در فضایی کاملا طبیعی دیگر نیازی به داشتن هیچ گونه نگرانی نخواهید داشت. می توانید از این سنگ در فضای خود بدون نیاز به هیچ گونه شرایط نگهداری خاصی استفاده نمایید .

2. عدم محدودیت در استفاده

زیبایی در این سنگ ساختمانی به حدی است که می توانید به راحتی از آن در سایر قسمت های منزل ، شرکت ، ادارات و سازمان ها بدون هیچ محدودیتی استفاده نمایید .

3. استحکام و سختی طبیعی

این سنگ طبیعی دارای استحکام و قدرت بسیار بالایی می باشد . و مقاومت بالایی در برابر فشار های مکانیکی ، شکستن ، خرد شدن و دمای هوا از خود نشان می دهد .

4. تنوع بالا در رنگ وزیبایی

در ارائه سنگ اسلب به بازار از هیچ رنگ مصنوعی در این سنگ استفاده نمی شود و سنگ های طبیعی با همان شکل و ظاهر خود برش داده خواهند شد و به بازار ارائه می گردند . به همین دلیل تقریبا هیچ دو قطعه سنگی را نمی توان یافت که کاملا با هم یکسان باشند و همین نا برابری خود دلیل زیبایی بیشتری است .

با توجه به تمام نکات مثبت و مزایا و ویژگی هایی که سنگ های اسلب دارند اما به خاطر ابعاد بسیار بزرگی که دارند در حمل و نقل آن برای نصب اختلال ایجاد می کند . آیا می دانید نحوه حمل و نقل سنگ اسلب چگونه است ؟ در ادامه به بررسی آن خواهیم پرداخت .

معایب اجرای سنگ اسلب 

 1. اگرچه قیمت اسلب ها به صورت قابل توجهی پایین آمده است ، با این حال اسلب ها گران تر از کاشی با اندازه های  کوچکتر و استاندارد هستند .
 2. برای نصب و راه اندازی اسلب ها حتما به پیمانکاران و کاشی کارهای حرفه ای نیاز است .
 3. اگرچه وزن آن ها به نسبت سایز بزرگشان کم است اما برای بلند کردن هر کدام از آن ها حداقل به دو نفر احتیاج است .
 4. ۵ سال اولی که این فناوری مورد استفاده قرار گرفت، تنها چهار تولید کننده در سطح جهان از آن استفاده می کردند. امروزه اکثر تولید کنندگان خوب و معروف دنیای کاشی و سرامیک، دارای خط تولید اسلب های سایز بزرگ هستند .
برای نصب سنگ اسلب پشت تلویزیون چه چیز هایی لازم است ؟

معمولا اسلب سنگ ها چون در ابعاد بزرگ تری قرار دارند برای نصب و جا به جایی آن ها نیاز به ابزار های پیشرفته تر می باشد .

بهترین روش نصب سرامیک اسلب کف چیست ؟

قبل از نصب سرامیک اسلب ابتدا لازمه تا کف محیط را آماده سازی کنند و سپس سرامیکی ها را به کمک مواد و ابزار های مخصوص جا به جایی باید در محل مورد نظر نیز قرار داد و آن ها را نصب کرد ، بعد از این مرحله میتوان با کمک بندکشی فاصله بین سرامیک ها را از بین برد .

میشه سنگ اسلب روی دیوار گچی نصب کرد ؟

بله ، این امکان وجود دارد اما برای نصب بهتر سرامیک نکاتی وجود دارد که بهتر است طبق آن عمل کرد .