دسته‌بندی نشده

انواع سنگ اسلب صادراتی [چه سنگ هایی به خارج صادر می شود؟]

انواع سنگ اسلب موجودی

همانطور که قطعا میدانید فرآوری و تولید اسلب سنگ ها یکی از جدید ترین روش ها می باشد که معمولا قیمت مقرون بصرفه ای هم دارد . سنگ های اسلب معمولا از مزایای بسیار زیادی برخوردار هستند . که پیش تر در مقالات متعددی چون قیمت سنگ اسلب پشت تلویزیون و سنگ اسلب چست و…  به خوبی در مورد اسلب سنگ ها نیز صحبت کرده بودیم . نمونه های سنگ اسلب هم در ایران و هم در خارجی نیز تولید می شود و خیلی از سنگ ها به کشور های دیگر نیز صادر می شوند اما با این حال چون زیاد اطلاعاتی در رابطه با انواع سنگ اسلب صادراتی و قیمت آن ها در دسترس نیست به همین دلیلی در این مطلب قصد داریم به موضوع انواع سنگ اسلب صادراتی و همینطور کیفیت آن ها میز بپردازیم .

اگر شما هم در این زمینه کنجکاو هستید حتما تا انتهای این مطلب نیز با ما همراه باشید . راستی حتما مطلب سنگ امپرادور ایرانی و سنگ اسلب کف آسانسور را بخوانید .

انواع سنگ اسلب صادراتی

سنگ اسلب صادراتی در افغان گستر

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد و برای خرید سنگ اسب کف آسانسور می توانید از آن ها مشورت بگیرید .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

فروش سنگ اسلب
اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب
آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11
شماره تماس : 02122283117
آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

کاربرد سنگ های اسلب صادراتی

معمولا سنگ اسلب ها دارای کاربرد های بسیار فراوان می باشند و از این جهت می توان بیان کرد که از سنگ اسب ها می توان د ر سالن های ورودی ، به عنوان سنگ فرش، ، در لابی ، دیواره ها ، فضای داخلی ساختمان ها ، میز ناهارخوری ، دیواره شومینه ، مراکز تجاری ، فروشگاه ها ، تالار ها و … نیز مورد استفاده قرار میگیرند و از این رو کارایی های مختلفی دارند .

انواع سنگ صادراتی از نوع اسلب

سنگ های اسلب صادراتی دارای تنوع زیادی هستند و از این رو مدل های مختلفی از آن ها وجود دارد . از جمله از انواع سنگ اسلب صادراتی می توان به انواع بوک مچ ، فور مچ ، موجدار و .. نیز اشاره کرد . در حقیقت کشور ایران به دلیل وجود منابع و معادن گسترده به عنوان یکی از اصلی ترین خاستگاه های سنگ در جهان نیز محسوب می شود ، از این روی می توان بیان کرد که سنگ های زیادی از ایران به نقاط مختلف جهان نیز صادر می شود .

انواع سنگ اسلب صادراتی

صادرات سنگ اسلب از ایران

نمونه سنگ های اسلب ایرانی در خارج از کشور بسیار پر طرفدار هستند و از این رو که ایران یکی از بزرگترین معادن سنگ اسب ها می باشد به همین دلیل صادرات سنگ اسلب ها طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است . معمولا سنگ های صادراتی با توجه به وزن سنگین و جا به جایی های که دارند در قطر های 2 سانتی متری به بازار عرضه می شوند . البته بسته به نظر مشتری می توان قطر سنگ ها را تغییر دار و یا آن ها را به سلیقه مشتری برش داد .

نکته : اشتباهی که برخی از افراد  به علت کاهش قیمت انجام می دهند این است که مدل سنگ هایی با قطر کمتر نیز درخواست می کنند . اما اگر این قطر کمتر از حد استاندارد باشد سبب می شود تا خاصیت خورد شدگی سنگ افزایش پیدا کند و این مورد برای خرید و ساخت و ساز بسیار با اهمیت بوده است .

در طی ده ماه گذشته انواع سنگ اسلب صادراتی ایرانی به بیش از 60 کشور جهان نیز صادر می شود و این خود می تواند به تنهایی نشان دهنده محبوبیت سنگ های ایرانی در خارجی از کشور باشد ، قطعا در طی سال های آینده با بهتر شدن تحریم ها این محبوبیت دو چندان می شود .

بررسی قیمت  انواع سنگ اسلب صادراتی

در رابطه با قیمت سنگ اسلب های صادراتی لازم به ذکر است که معمولا عوامل متعددی بر روی قیمت سنگ اسلب ها تاثیر گذار است از جمله از این عوامل می توان به اندازه ، قواره کوپ سنگ ، ضخامت سنگ ، هزینه های استخراج و خرید کوپ ، نوع و ماهیت سنگ و … نیز اشاره کرد  . لازم به ذکر است که سنگ اسلب های مرمریت و گرانیت به علت مرغویت بالایی که دارند نسبت به سایز سنگ ها از قیمت بالاتری برخوردار است .

سنگ های اسلب صادراتی شامل همه انواع سنگ ها چون سنگ تراورتن ، کوارتز ، مرمریت ، سنگ گرانیت و… نیز می باشد . در اکثر کشور ها سایز سنگ اسلب به عنوان سنگ استاندارد نیز پذیرفته می شود . بنابراین معمولا اکثر سنگ های ساختمانی در ابعاد اسلب نیز صادر می شوند تا در کشور مقصد به اندازه دلخواه این سنگ ها در اندازه کوچکتر برش داده شوند .

بهترین منابع سنگ ساختمانی در ایران

از مهم ترین معادن سنگ های ساختمان دارای 44 درصد سنگ مرمریت ، 20 درصد سنگ گرانیت ، 25درصد سنگ چینی، و ده درصد سنگ تراورتن و حدودا دو درصد سنگ مرمر نیز می باشد . معدن اصلی انواع سنگ اسلب صادراتی در اصفهان قرار دارد و پس از آن می توان به استان مرکزی ، آذربایجان شرقی و غربی و یزد و زنجان و قزوین و همدان نیز اشاره کرد .جالب توجه است که ایران در جایگاه هشتم کشور های دارنده معادن سنگ های ساختمانی به شمار می رود که 80 درصد آن ها نیز استخراج می شوند .

انواع سنگ اسلب صادراتی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *