دسته‌بندی نشده

سنگ اسلب اونیکس [سنگ مرمر که نور از آن عبور میکند]

سنگ اسلب اونیکس

سنگ مرمر که نور از ان عبور میکند چیست ؟ سنگ ها کاربرد زیادی از دیرباز در زندگی انسان ها داشته اند . زمانی که هیچ ابزاری برای ساخت سر پناه نبود انسان های نخستین برای ساخت خانه و سر پناه از انواع سنگ ها استفاده میکردند . همچنین برای ساخت ابزار آلات جنگی و سایر لوازم نیز از سنگ استفاده میکردند . اولین چیز ها با سنگ ساخته میشدند حتی اولین چرخ ها نیز از سنگ ساخته شده اند . اما سنگ ها بیشترین کاربردشان در ساختن بنا ها بوده است و امروزه نیز از سنگ ها برای ساخت ساختمان ها استفاده میشود . همچنین کاربرد دیگری که دارند در زیبا سازی نمای بیرونی و داخلی ساختمان است . یکی از سنگ هایی که امروزه بسیار مورد استفاده قرار میگیرد سنگ های اونیکس به خصوص سنگ اسلب اونیکس است .

اسلب اونیکس را بیشتر در طراحی نمای درونی ساختمان زمانی استفاده میکنند که در زیر آن نورپردازی انجام شود . سنگ های اونیکس نور را از خود عبور میدهند و زمانی که در مجاور یا زیر آن نور قرار میدهند نور را از خود عبور داده و جلوه بسیار زیبایی را ایجاد میکند . در ادامه همراه ما باشید تا با ویژگی های بیشتری از سنگ اونیکس آشنا شوید . برای اطلاعات بیشتر مطلب راهنمای خرید سنگ اسلب و بهترین سنگ اسلب کف آسانسور را مطالعه بفرمایید .

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد.

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

 1. فروش سنگ اسلب اونیکس
 2. اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
 3. اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
 4. طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
 5. مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

سنگ اسلب اونیکس

سنگ اونیکس چیست ؟

آیا میدانید که سنگ اونیکس چیست ؟ سنگ اونیکس یکی از سنگ های جذاب و قیمتی است که به دلیل خاصیت رد شدن نور از آن در معماری و دکوراسیون داخلی ساختمان کاربرد های فراوانی دارد . از سنگ اسلب اونیکس بیشتر برای طراحی دیوار های لابی ساختمان و یا دیوار های بزرگ درون خانه استفاده می شود که با نور پردازی صحیح میتوان جلوه بی نظیری را ایجاد کرد . نکته قابل توجه این است که در طراحی بیرونی ساختمان نمیتوان از سنگ اونیکس استفاده کرد زیرا سنگ اونیکس در برابر تغیرات آب و هوا و تغیرات دمایی مقاوم نیستند .

بهترین سنگ مرمر که نور از آن عبور میکند چیه ؟

بی شک سنگ اونکیس را با توجه به جلوه نور گذر زیبا و جذابی که دار می توان یکی از بهترین سنگ مرمر  که نور از آن عبور میکند معرفی کرد که امروزه با توجه به همین ویژگی به یکی از بهترین سنگ ها در استفاده در دکوراسیون داخلی ساختمان ها تبدیل شده اند .

سنگ اسلب اونیکس

سنگ اسلب اونیکس چه کاربرد هایی دارد ؟

شاید ندانید اما هیچ سنگی مانند سنگ اونیکس نمیتواند ظاهر منزل و دکوراسیون داخلی شما را زیبا و منحصر به فرد کند . همانطور که گفتیم سنگ های اونیکس نور را از خود عبور میدهند و اگر به صورت درست نور پردازی شوند جلوه بی نظیری را ایجاد میکنند . از سنگ های اونیکس بیشتر در سایز اسلب استفاده می شود که موجب می شود طرح اصلی سنگ به طور کامل دیده شود و با نورپردازی بر سطح سنگ اسلب اونیکس زیبایی دو چندانی را برای شما به ارمغان آورد . برای دیزاین لابی ساختمان ها ، استفاده در دیواره راه پله ها و همینطور دیوار بزرگ اتاق جلسات و کنفرانس و همینطور دیوار پشت تلویزیون می توان از این نوع سنگ استفاده کنید .

اما باید بدانید که استفاده از آن در سرویس بهداشتی و همینطور آشپزخانه و نمای ساختمان به دلیل استقامت کمی که این سنگ در مواجهه با آب و هوا دارد توصیه نمی شود .

سنگ اسلب اونیکس

قیمت سنگ اونیکس چقدر است ؟

سنگ های اونیکس ویژگی های بسیاری دارند . برخی از انواع سنگ اونیکس به دلیل زیبایی خاص و منحصر به فردی که دارند در ساخت زیور آلات و ساخت مجسمه های فاخر سنگی استفاده می شود . به دلیل ویژگی های منحصر به فرد این سنگ نسبت به سایر سنگ ها طبیعی است که از قیمت بالاتری برخوردار باشد . اگر این سنگ بخواهد به عنوان سنگ مورد استفاده زیورالات استفاده شود باید از سنگ هایی با خلوص بالا و شفافیت بیشتر استفاده کرد که خوب از قیمت بالایی برخوردارند سنگ های اونیکس ساختمانی هم که مانند سنگ اسلب اونیکس به دلیل سختی برش دادن و حمل و نقل و دشواری در نصب کمی قیمت تمام شده آن بالا میرود . به همین دلیل است که قیمت سنگ اونیکس کمی بالاتر است .

سنگ اسلب اونیکس

ویژگی های سنگ اسلب اونیکس

یکی از موضوعاتی که خیلی از افراد به دنبال آن هستند این است که بدانند ویژگی های سنگ اسلب اونیکس چیست تا بتوانند به طور دقیق تصمیم بگیرند که در کجاها می شود از این سنگ استفاده کرد . سنگ های اسلب اونیکس از ویژگی های منحصر به فردی برخوردارند که در زیر به برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد و در ادامه ویژگی های آن را به طور کامل بررسی خواهیم کرد . این ویژگی ها عبارتند از :

 • تراکم بسیار بالا
 • ساب پذیری فوق العاده
 • سطح صیقلی و براق
 • زیبایی چشم نواز و خیره کننده
 • قابلیت عبور نور
 • جذب آب ناچیز
 • قابلیت ایجاد قاب هایبوک مچ و فورمچ
 • مقاومت سایشی بسیار مناسب
 • مقاومت فشاری بالا
سنگ اسلب اونیکس

تفاوت سنگ اونیکس و سنگ مرمر

بسیاری از افراد که برای دیزاین محل کار یا منزل خود میخواهند سنگ انتخاب کنند به سمت سنگ هایی می روند که با نور پردازی بتوان جلوه زیبایی را ایجاد کرد . از میان تمام سنگ هایی که این ویژگی را دارند مردم عادی فقط سنگ اونیکس و سنگ مرمر را میشناسند و به دنبال تفاوت های این دو سنگ هستند که بهترینش را انتخاب کنند اما خیلی از افراد نمیدانند که سنگ اونیکس و سنگ مرمر تفاوتی با یکدیگر نداشته و یکی اند فقط به دو نام شناخته میشوند .

سنگ اونیکس اصل

در ایران معادن زیادی وجود دارند که میتوان از آن سنگ اونیکس اصل استخراج کرد و نیز برای تولید سنگ اسلب اونیکس به کارخانه های برش سنگ اسلب فرستاد اما موضوعی که وجود دارد این است که بتوان سنگ اسلب اصل و مرغوب پیدا کرد . اگر سنگ اونیکس اصل در طبیعت پیدا شود می توان از آن برای خواص درمانی استفاده کرد . خواص درمانی این سنگ نیز همه را شگفت زده کرده است درمان بیماری های کبدی و کلیوی از خواص این سنگ زیباست .

بهترین خدماتشرکت افغان گستر قرن

شرکت افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه موفق در زمینه سنگ های اسلب آماده همکاری با شرکت ها و موسسات و اشخاص می باشد . همچنین به عنوان بخشی از توانایی های تیم افغان گستر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. اجرای انواع و اقسام سنگ اسلب از جمله سنگ اسلب اونیکس
2. اجرای انواع سنگ اسلب با هر نوع سایز و ابعاد
3. اجرای انواع سنگ های ساختمانی و سرامیک و به خصوص اسلب بر روی انواع زیر ساخت های مستحکم همچون آهن بتن و سیمان
4. سرعت عمل بالا در نصب روزانه بین ۳۰ الی ۵۰ متر مربع
5. دوام مادام العمر
6. دارا بودن تاییده فنی
7. رزومه بسیار قوی
8. امکان اجرای سنگ اسلب بروی زیر ساخت فلزی بصورت زیر سقفی
9. نصب سنگ بر روی نما
تیم فنی افغان گسترن نصب انواع سنگ اسلب بر روی دیوار و کف ساختمان ها را برای منازل و شرکت ها انجام می دهد . برای مشاوره و خرید می توانید به طرق زیر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید :

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

سنگ اونیکس ساختمانی در کجا ها کاربرد دارد ؟

سنگ اسلب اونیکس با توجه به ظاهر بسیار جذاب و متفاوتی که دارند در اکثر جاها نیز مورد استفاده قرار میگیرند ، از این سنگ می توان برای دیزاین لابی ساختنمان ها ، راه پله ها ، دیوار ساختمان و .. نیز استفاده کرد .

قیمت سنگ اسلب اونیکس چقدر است ؟

در رابطه با قیمت سنگ اسلب اونیکس باید بیان کنیم که این سنگ ها علاوه بر ظاهر زیبا و قابلیت نورپردازی معمولا با توجه به ویژگی های متعددی که دارند جزو گران ترین سنگ اسلب ها نیز به شمار می رود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *