دسته‌بندی نشده

سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت ؟[برای نمای داخلی]

تفاوت سنگ اسلب مرمر و مرمریت

به نظر شما سنگ مرمر و مرمریت چه تفاوت هایی با یکدیگر دارند ؟ سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت ؟ بهترین سنگ اسلب کدام است مرمر یا مرمریت ؟ و… معمولا افرادی که زیادی در مورد سنگ های ساختمانی آشنایی ندارند این نوع سوالات را میپرسند و اکثر آن ها هم به اشتباه سنگ مرمر و سنگ مرمریت را یکی در نظر میگیرند که در واقع این تصور اشتباه است و این دو سنگ کاملا مجزا از هم هستند . در حقیقت سنگ مرمر و سنگ مرمریت با یکدیگر تفاوت های زیادی دارند . در ادامه سعی کرده ام تا انواع تفاوت ها بین سنگ مرمر و مرمریت را بررسی کنیم و بیش تر با این نوع سنگ ها نیز آشنا شویم .

پیشنهاد می شود دیگر مطالبی در رابطه با بهترین سنگ اسلب برای لابی  و بهترین سنگ اسلب کف آسانسور و سنگ امپرادو ایرانی را مطالعه کنید .

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

فروش سنگ اسلب
اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
صادرات انواع سنگ اسلب
طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت

سنگ اسلب مرمر و سنگ مرمریت چه تفاوتی باهم دارند ؟

این دو نوع سنگ دارای تفاوت های مختلفی نیز می باشند که در ادامه انواع آن ها را شرح میدهیم :

1. تفاوت در جلاپذیری

معمولا سنگ های مرمر دارای رنگ های متنوع تری وجود دارند . این مدل سنگ دارای کانی های با بلور های درشت و مشخص است . به همین دلیل برخلاف سنگ مرمریت دارای قابلیت عبور نور نیز می باشد . به همین دلیل است که سنگ مرمر جزو پر طرفدار ترین سنگ ها در دکوراسیون و طراحی داخل و خارجی ساختمان ها می باشد و معمولا معماران از پنل های ال ای دی در پشت این سنگ ها استفاده می کنند تا با عبور نور از سنگ مرمر زیبایی خیره کننده ای به فضا ببخشد .

2. فرق سنگ مرمر و مرمریت در برش و ابعاد

معمولا سنگ های مرمر به دلیلی کارایی هایی که دارند معمولا به صورت اسلب و تایل نیز ان ها را برش می دهند . به این دلیلی که معمولا در کار های نور پردازی هر اندازه ابعاد سنگ مورد نظر بزرگ تر باشد جلوه زیباتری از خود نشان می دهند . اما در رابطه با سنگ های مرمریت باید بیان کنیم که معمولا این نوع سنگ را به صورت طولی و یا تایل در ابعاد متنوع نیز برش داده می شوند . البته نمونه های اسلب آن هم وجود دارد . معمولا از سنگ مرمریت بیشتر در کف ساختمان ها استفاده می کنند . به همین دلیل نیاز نیست در ابعاد خیلی بزرگ برش داده شوند .

3. کارایی کدام بهتر است ؟

در پاسخ به سوال سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت بهتره تا کارایی این سنگ ها را هم بررسی کنید . معمولا مدل سنگ های مرمر از قیمت بسیار بالاتری برخوردار هستند به همین دلیل از این نوع سنگ ها بیشتر در ساختمان های لوکس نیز استفاده می شوند ، اما نمونه های سنگ مرمریت را می توانید در اکثر ساختمان ها نیز مشاهده کنید . از نظر ظاهری سنگ مرمریت تقریبا شبیه به سنگ های مرمر می باشد اما معمولا از سنگ های مرمریت بیشتر در طراحی داخلی ساختمان ها نیز استفاده می شود . یکی دیگر از کاربرد سنگ مرمر ها استفاده از آن ها به عنوان مجسمه ، گلدان و… است .  معمولا سنگ های مرمریت صیقلی تر از سنگ ها مرمر هستند به همین دلیل از آن ها بیشتر در پله ها ، کف نما و نمای بیرونی ساختمان ها نیز استفاده می شود .

به زبان ساده تر :

در حقیقت سنگ مرمریت را می توان به نوعی شبه مرمر معرفی کرد . در واقع سنگ مرمریت نوعی سنگ مرمر با کیفیتی پایین تر است . به همین دلیلی است که از قیمت پایین تری هم برخوردار بوده است و نسبت به سنگ مرمر از مقاومت کمتری هم برخوردار بوده است . اما یکی از ویژگی های سنگ های مرمریت این است که دارای طرح و رنگ های بسیار مختلف نیز بوده است که شاید مدل سنگ های مرمر را نتوانید در این نوع طرح و رنگ ها پیدا کنید .

سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت

سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت ؟

مشخصات سنگ مرمریت :

مقاوم در برابر حرارت و فرسایش
دارای تخلخل بسیار پایین
ممقاوم در برابر رطوبت و هوازدگی
قابل استفاده در دو حالت ساب زده و بدون ساب
مرمریت معمولا به صورت طولی و تایل برش داده می شوند .

مشخصات سنگ مرمر :

نفوذ ناپذیری بسیار بالا
فقط با ساب براق باید استفاده شود .
مقاومت پایین در برابر رطوبت وهوازدگی
دارای میزان تخلخل بین 0.3 تا 1.2 درصد
مرمر غالبا به صورت اسلب و تایل برش داده می شود .

انواع سنگ مرمریت بر حسب دگرگون سنگ مادر

سنگ های مرمریت بر اساس نوع دگرگونی سنگ مادر به سه دسته نیز تقسیم می شوند که در اینجا آن ها را معرفی میکنیم .

1. سنگ مرمریت چینی :

این مدل سنگ دارای بلور های دانه ریز و هم اندازه نیز بوده است و خود این مرمریت چینی به سه دسته چینی سفید ، چینی خاکستری و چینی کریستال نیز تقسیم بندی می شوند .

2. سنگ مرمریت ابری :

این مدل سنگ در دمای بسیار بالا دگرگون شده است و همچنین دارای کانی های روشن و تیره بوده است سبب شده تا این نوع سنگ جلوه زیباتری داشته باشد .

3. سنگ مرمریت کریستال :

این نوع سنگ نسبت به سنگ های چینی دارای دگرگونی شدید و متوسط بوده است و بافت به شکلی است که دارای دانه های درشت و هم اندازه نیز بوده است .

سنگ اسلب مرمر بهتره یا مرمریت

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *