دسته‌بندی نشده

صادرات سنگ اسلب

صادرات سنگ اسلب

کشور ما ایران به دلیل داشتن منابع غنی و داشتن معادن سنگ یکی از مطرح ترین ترین کشور ها در زمینه صادرات سنگ است . کشور هایی مثل استرالیا ، عراق ، کانادا ، کشورهای اروپایی و عرب حوزه خلیج فارس از مشتریان سنگ های صادراتی ایران هستند . از جمله سنگ هایی که صادرات آن بسیار برای تجار این حوزه دارای اهمیت است سنگ اسلب است . صادرات سنگ اسلب در سال های اخیر بسیار رونق گرفته است .

شهرستان محلات در ایران یکی از اصلی ترین شهر های استخراج سنگ در ایران است به طوری که به آن لغب پایتخت سنگ ایران را نسبت داده اند . صادرات سنگ در این منطقه علاوه بر این که منجر به اشتغال زایی شده است ، درآمد های بسیاری را نیز برای کشور به ارمغان می آورد . ایران چهارمین کشور در زمینه تولید و صادرات سنگ اسلب در جهان می باشد که بر اساس بررسی های به عمل آمده در صورت حمايت دولت و برنامه‌ ريزي درست توليد كنندگان سهم صادرات سنگ اسلب ایرانی از صادرات جهاني سنگ می ‌تواند به رقم بسيار بيشتري از وضعيت كنوني برسد . در ادامه به بررسی مزایا و معایب صادرات سنگ خواهیم پرداخت .

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

 1. فروش سنگ اسلب
 2. اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
 3. اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
 4. صادرات انواع سنگ اسلب
 5. طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
 6. مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

سنگ اسلب چیست ؟

همانطور که در مقالات قبلی ما در مورد سنگ اسلب توضیح دادیم ، سنگ اسلب به نوع خاصی از سنگ گفته نمی شود . در واقع اسلب نوعی برش سنگ است . سنگ های بزرگ که از معدن استخراج می شوند به کارگاه های برش سنگ برده می شوند و توسط اره های مخصوص ببه ابعاد بزرگ برش میخورند . بیشتر سنگ ها را می توان به روش اسلب برش زد و معمولا محدودیتی در برش سنگ ها به ابعاد بزرگ وجود ندارند . معمولا سنگ های صادراتی را در ابعاد اسلب برش می زنند تا در کشور مقصد به هر اندازه ای که مورد نیاز است برش بخورند . اسلب سنگ گرانیت ، اسلب سنگ مرمریت ، اسلب سنگ اونیکس ، اسلب سنگ تراورتن و … از معروف ترین سنگ هایی هستند که می توان در ابعاد اسلب برش زد .

سنگ اسلب صادراتی

سنگ اسلب صادراتی شامل همه ی سنگ های ساختمانی مانند سنگ تراورتن ، مرمریت ، گرانیت ، مرمر ، کوارتز ، … می باشد . در تمام دنیا تنها سایز سنگ اسلب به عنوان سنگ استاندارد پذیرفته شده است ، به همین دلیل تمام سنگ های ساختمانی به صورت اسلب صادر می شوند تا کشور مقصد ، در ابعاد دلخواه و کوچک تر آن را برش بدهد . برای صادرات سنگ اسلب ، سنگ مورد نظر را باید با ساب عالی ، ضخامت یکسان و شفافیت بالا برش داد ، لازم به ذکر است برش این سنگ باید بسیار دقیق و یک نواخت انجام شود تا بتواند کیفیت لازم جهت صادرات را داشته باشد .

صادرات سنگ اسلب

سنگ اسلب اغلب به سنگ هایی می گویند که از کوپ سنگ موجود در معادن سنگ تهیه می شود، کوپ ها بعد از تحویل به کارخانجات توسط دستگاه های فوق پیشرفته  بریده می شوند و بصورت ورقه در می آیند که در ابعاد متفاوت ارائه می گرد د، سنگ اسلب اغلب در صادرات و واردات مورد استفاده قرار می گیرد .

سنگ های اسلب به دلیل برخورداری از پتانسیل صادراتی تولید و ارائه آن دارای اهمیت بسیار زیاد و ویژه ای است . برش سنگ های اسلب صادراتی باید به صورت ساب عالی ، شفافیت زیاد و ضخامت دقیقی انجام شود . همچنین برش آن باید یکنواخت و خیلی دقیق باشد تا برای صادرات با کیفیت و عالی باشد . صادرات سنگ اسلب در سال های اخیر در کشور ما بسیار رونق یافته ایت . علت آن هم وجود منابع غنی سنگ در کشور ماست که موجب توجه تجار و سرمایه گذاران در این حوزه شده است . پس از نفت و گاز ، سنگ های اسلب از مهم ترین محصولات تولیدی صادراتی ایران است که سایر کشور ها خواهان آن هستند.

 

صادرات سنگ اسلب

چرا سنگ ها را به صورت اسلب صادر می کنند ؟

با توجه به افزایش قیمت کوپ خام و سایر هزینه های تولید ، فرآوری به روش اسلب مقرون بصرفه تر می باشد . زیرا ضایعات کمتری داشته و با استفاده از دستگاه های پیشرفته ، عملیات ساب و اپوکسی و UV و … روی آن انجام می شود . در صورت مرغوب بودن پالیشر ها و اجرای صحیح عملیات فرآوری و ساب ، سطح صیقلی و براق سنگ اسلب چشم نوازی بیشتری خواهد داشت . این دلیل جزو مهم ترین دلایلی است که صادرات سنگ اسلب تا این حد رونق پیدا کرده است .

چرا سنگ ها را به صورت اسلب برش میزنند ؟

از مهم ترین دلایلی که سنگ ها را به روش اسلب برش میزنند این است که با این کار می توان سطح وسیعی از زیبایی های طبیعی سنگ ها را به نمایش گذاشت . علاوه بر این که در برش سنگ ها به روش اسلب ظاهر طبیعی سنگ حفظ میشود ، رنگ اصلی و طبیعی سنگ نیز حفظ می شود و با رنگ های مصنوعی رنگ طبیعی آن را تغیر نمیدهند این کار باعث میشود زیبایی کار دو چندان شود . همین دلیل است که افراد بالا بودن قیمت سنگ اسلب را به جان می خرند .

عوامل موثر بر قیمت صادرات سنگ اسلب

عوامل متعددی هستند که بر قیمت صادرات سنگ اسلب تاثیر میگذارند اما از مهم ترین عواملی که می تواند بر قیمت صادرات سنگ های اسلب تاثیر بگذارد می توان موارد زیر را نام برد :

 • اندازه و قواره کوپ سنگ
 • نوع و ماهیت سنگ
 • هزینه های استخراج و خرید کوپ
 • نوش برش و فرآوری
 • سورت یا درجه بندی سنگ
 • میزان شفاف بودن سنگ
 • پاک بودن و حداقل بودن میزان رگه های موجود در سطح سنگ
 • قابلیت ایجاد قاب های بوک مچ و فورمچ
 • هزینه های حمل و نقل

 

صادرات سنگ اسلب

بهترین خدمات صادرات سنگ اسلب

شرکت افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه موفق در زمینه سنگ های اسلب آماده همکاری با شرکت ها و موسسات و اشخاص می باشد . همچنین این شرکت رتبه اول در صادرات سنگ اسلب را به بسیاری از کشور های دیگر دارا می باشد . علاوه بر این به عنوان بخشی از توانایی های تیم افغان گسترمی توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. اجرای انواع و اقسام سنگ اسلب
2. اجرای انواع سنگ اسلب با هر نوع سایز و ابعاد
3. اجرای انواع سنگ های ساختمانی و سرامیک و به خصوص اسلب بر روی انواع زیر ساخت های مستحکم همچون آهن بتن و سیمان
4. سرعت عمل بالا در نصب روزانه بین ۳۰ الی ۵۰ مترمربع
5. دوام مادام العمر
6. دارا بودن تاییده فنی
7. رزومه بسیار قوی
8. امکان اجرای سنگ اسلب بروی زیر ساخت فلزی بصورت زیر سقفی
9. نصب سنگ بروی نما
تیم فنی افغان گسترن نصب انواع سنگ اسلب بر روی دیوار و کف ساختمان ها را برای منازل و شرکت ها انجام می دهد . برای مشاوره و خرید می توانید به طرق زیر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید :

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *