دسته‌بندی نشده

بوک مچ سنگ اسلب

بوک مچ سنگ اسلب

بوک مچینگ یا بوک مچ سنگ اسلب اصطلاحی است که در مورد سنگ های اسلب چند سالی است که رایج شده است . قبل از معرفی سنگ اسلب بوک مچ که می تواند سنگ گرانیت ، سنگ تراورتن ، سنگ اونیکس ، سنگ مرمر و یا هر نوع سنگ دیگری که می توان به روش اسلب برش زد باشد ، شما ابتدا باید بدانید که بوک مچ یا بوک مچینگ چیست .

اگر به دنبال خرید سنگ رفته باشید و یا با ساختمان سازی و دکوراسیون سر و کار داشته باشید به احتمال زیاد راجع به سنگ های بوک مچ و فور مچ و یا فرایند بوک مچینگ و فور مچینگ شنیده اید . اما میدانید که بوک مچ سنگ اسلب چیست ؟ چگونه ساخته می شود ؟ تفاوت سنگ بوک مچ و فور مچ در چیست ؟ برای یافتن پاسخ سوال های خود تا انتهای این مقاله همراه ما باشید .

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

 1. فروش سنگ اسلب
 2. اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
 3. اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
 4. صادرات انواع سنگ اسلب
 5. فروش انواع بوک مچ سنگ اسلب
 6. طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
 7. مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

اسلب بوک مچ چیست ؟

بوک مچ در واقع نوع خاصی از سنگ نیست و در اصطلاح به نوعی قرار گیری سنگ های اسلب در کنار یک دیگر گفته می شود . این نوع قرار گیری را در زبان فارسی به چینش جناغی می شناسند که امروزه کمتر از این اصطلاح استفاده می شود و به همان سنگ های بوک مچ معروفند . هنگام اجرای عملیات بوک مچینگ سنگ های اسلب موج و رگه های سنگ را جوری در امتداد یک دیگر قرار می دهند که امواج در امتداد یکدیگر قرار بگیرند . در واقع سنگ های بوک مچ شده نوعی کتاب باز شده را در ذهن تداعی می کنند . بر خی از انواع سنگ ها به دلیل داشتن طرح های شلوغ و پر نقش شاید به تنهایی جلوه ای نداشته باشند . با صرف ذوق و صلیقه و زمان و با قرار گیری درست بوک مچ سنگ اسلب در کنار هم میتوان از یک سنگ ساده یک تابلوی هنری سنگی شیک و لاکچری ساخت .

 

بوک مچ سنگ اسلب

بوک مچ سنگ اسلب

انواع سنگ های ساختمانی با توجه به نقش و طرح هایی که در خود دارند موجب ایجاد آثار طبیعی زیبایی خواهند شد . در بین تمام سنگ های موجود برای دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان می توان به بوک مچ سنگ ها اشاره کرد . همانطور که در بالا به طور کامل توضیح دادیم بوک مچ به قرار گرفتن طرح و خطوط دو سنگ به صورت متقارن در کنار یک دیگر گفته می ‌شود . و به بوک مچینگ سنگ ها در ابعاد اسلب ، بوک مچ سنگ اسلب گفته می شود که در طراحی و تولید انواع تابلو های سنگی و همچنین کف و بدنه ساختمان کاربرد دارد .

تفاوت بوک مچ سنگ اسلب با فور مچ سنگ اسلب

تا اینجا با بوک مچ سنگ اسلب و فرایند فراوری بوک مچ سنگ ها آشنا شدید . اما سوالی که پیش می آید این است که سنگ بوک مچ چیست ؟ چه تفاوتی با سنگ فور مچ دارد ؟

در پاسخ باید گفت سنگ بوک مچ و فور مچ تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند و تنها تفاوت آن ها با یکدیگر این است که در فرایند بوک مچینگ سنگ ها 2 سنگ در کنار یک دیگر قرار می گیرند اما در فرایند فور مچینگ سنگ اسلب چهار سنگ در کنار یک دیگر قرار می گیرند و هیچ تفاوتی در نحوه فرآروی آن ها وجود ندارد .

چه سنگ هایی را می توان به صورت بوک مچ فرآوری نمود ؟

سنگ هایی که قابلیت برش به صورت اسلب را داشته باشند می توان به صورت بوک مچ سنگ اسلب فرآوری نمود . سنگ هایی که طراحی ساده و یکنواختی دارند و با قرار گیری آن ها در کنار یکدیگر هیچ طرحی خاصی حاصل نمی شود نیز به صورت بوک مچ فرآوری نمی شوند . از جمله سنگ هایی که بسیار مناسب بوک مچینگ هستند و طرح بوک مچ آن ها زیبا و خیره کننده است می توان به سنگ های : مرمر ، تراورتن ، سنگ های چینی و … اشاره کرد . سنگ های گرانیت ، لایم استون ، سند استون بدلیل سادگی و یکنواختی قابلیت فرآوری بصورت بوک مچ را ندارند .

کاربرد بوک مچ سنگ اسلب

سنگ های اسلب بوک مچ کاربردهای مختلف در قسمت های متعددی از ساختمان دارند و استفاده از این سنگ ها به زیبایی ساختمان خواهد افزو د. پس از نصب سنگ های بوک مچ شده نتیجه نهایی بسیار خیره کننده خواهد بود . معمولا بهترین کاربرد آن ها در فضا های بزرگ است که امکان بیشتری برای به نمایش گذاشتن این جلوه ی منحصر بفرد بصری بیشتر می باشد از موارد کاربرد سنگ بوک مچ می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 1.  سنگ فرش سالن های پذیرایی ، تالار و هتل
 2.  سنگ دیواره لابی ساختمان های لوکس و مجلل
 3.  سنگ دیواره راه پله
 4.  سرویس های بهداشتی
 5.  ساخت فضاهای دکوراتیو و TV روم

 

بوک مچ سنگ اسلب

سنگ های بوک مچ چگونه تولید می شوند ؟

در واقع شروع این پروسه از معدن سنگ می باشد. بلوک های سنگین از سنگ گرانیت، مرمریت، مرمر و یا تراورتن طبیعی از معدن به کارخانه تولید سنگ حمل شده و توسط یک اره اسلب بر کوپ ها بصورت ورقه های نازک سنگ یا همان اسلب برش داده می شوند. اسلب های سنگ برش داده شده سپس آماده ساب زدن می شوند. در این مرحله بسته به نوع سطح و فرآوری مورد نیاز پروسه ی متفاوتی روی سطح اسلب انجام شود که نتیجه نهایی سطحی کاملا صیقلی و براق، مات و یا چرمی باشد.

در صورتی که قرار باشد سنگ بوک مچ تولید شود، تولید کننده می بایست قبل از شروع پروسه فرآوری ابتدا اسلب های برش خورده را بصورت بوک مچ جور و هماهنگ کند تا هنگام نصب نتیجه مورد نظر که همان طرح بوک مچ شده است قابل اجرا باشد. این به این معناست که به جای پرداخت یک طرفه از هر اسلب، آنها را بصورت متناوب فرآوری می کنند تا اسلب ها در در سمت های مخالف هم پولیش شده و جلا داده شوند. در نهایت هنگامی که اسلبهای بوک مچ شده کنار یکدیگر قرار می گیرند، مانند یک کتاب باز بنظر می رسند و یک تصویر آینه ای از یکدیگر به نمایش می گذارند.

تعرفه بوک مچینگ سنگ اسلب

فرآوری سنگ بوک مچ از پیچیدگی و سختی های زیادی برخوردار است و متعاقب آن از قیمت نسبتا بالاتری برخوردار است . قیمت سنگ بوک مچ علاوه بر نوع سنگ و کیفیت فرآوری به طرح و نقش سنگ هم وابسته است . هر چه قدر که طرح ‌ها و نقوش روی سنگ بیشتر باشد و طرح زیباتری را تشکیل دهد قیمت سنگ بوک مچ نیز بالاتر می رود .

بهترین خدمات سنگ اسلب

شرکت افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه موفق در زمینه تولید ، خرید و فروش سنگ اسلب آماده همکاری با شرکت ها و موسسات و اشخاص می باشد . همچنین این شرکت رتبه اول در صادرات سنگ اسلب را به بسیاری از کشور های دیگر دارا می باشد . علاوه بر این به عنوان بخشی از توانایی های تیم افغان گستر می توان به موارد زیر اشاره کرد :

1. اجرای انواع و اقسام بوک مچ سنگ اسلب
2. اجرای انواع سنگ اسلب با هر نوع سایز و ابعاد
3. اجرای انواع سنگ های ساختمانی و سرامیک و به خصوص اسلب بر روی انواع زیر ساخت های مستحکم همچون آهن بتن و سیمان
4. سرعت عمل بالا در نصب روزانه بین ۳۰ الی ۵۰ متر مربع
5. دوام مادام العمر
6. دارا بودن تاییده فنی
7. رزومه بسیار قوی
8. امکان اجرای سنگ اسلب بروی زیر ساخت فلزی بصورت زیر سقفی
9. نصب سنگ بروی نما
تیم فنی افغان گسترن نصب انواع سنگ اسلب بر روی دیوار و کف ساختمان ها را برای منازل و شرکت ها انجام می دهد . برای مشاوره و خرید می توانید به طرق زیر با مشاوران ما تماس حاصل فرمایید :

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *