دسته‌بندی نشده

مزایا و معایب سنگ اسلب ها [نقد و بررسی کامل این سنگ ها]

مزایا و معایب سنگ اسلب

با توجه به مقالات سنگ اسلب چیست ؟ و نصب سنگ اسلب که تا کنون در مورد اسلب سنگ ها نوشته بودیم قطعا میداند که اسلب چیست و به چه نوع سنگ هایی اسلب گفته می شود اما یکی از سوالاتی که زیاد پرسیده می شود در مورد مزایا و معایب اسلب سنگ ها ست ،  این روز ها اکثر ساختمان و لوکسی که میبینیم دارای طراحی های زیبا و خیره کننده هستند اکثرا در طراحی آن ها از سنگ اسلب های طبیعی استفاده می شود که جلوه بی نظیری را ایجاد می کنند ،   این امکان وجود دارد که  اسلب سنگ ها را به صورت بوک مچ و یا فورمچ نصب کرد ، در این حالت  وقتی دو سنگ را در کنار یکدیگر قرار میدهند تقارنی که  طرح و نقش روی سنگ ها در کنار هم دیگر ایجاد می کنند  سبب زیبایی و جلوه بهتر سنگ ها می شود .

معمولا سنگ اسلب ها از مزایای بالایی برخوردار هستند و معایبی کمی دارند ، با این حال با توجه به سوالات فراوان تصمیمی گرفتیم تا مزایای و معایب انواع اسلب سنگ ها را بررسی کنیم .

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن

شرکت ساختمانی افغان گستر قرن ، با سال ها تجربه در زمینه سنگ های اسلب می باشد .

خدمات شرکت افغان گستر عبارتند از :

فروش سنگ اسلب
اجرا و نصب سنگ اسلب کف ، بدنه و نما
اجرا و نصب سرامیک کف ، بدنه و نما
صادرات انواع سنگ اسلب
طراحی ، ساخت و فروش ماشین آلات ساختمانی
مشاوره در زمینه خرید انواع سنگ اسلب

آدرس : تهران – کامرانیه شمالی – خیابان تاجیکی – پلاک 11

شماره تماس : 02122283117

آدرس ایمیل : rs.nazari2@gmail.com

مزایا و معایب سنگ اسلب

مزایای اسلب سنگ ها برای استفاده در ساختمان ها

1. چسبندگی بالا

این نوع سنگ ها از قابلیت چسبندگی بالایی برخوردار هستند و معمولا برای نصب آن ها از دو قاب و سیمان نیز استفاده می شود و قابلیت چسبندگی این امکان را به وجود آورده است که می توان از این سنگ ها در ارتفاعات بلند نیز استفاده کرد ، بدون آن که نگران از بین رفتن خاصیت چسبندگی آن باشید .

2. استحکام و مقاومت خوب

معمولا اسلب سنگ های طبیعی از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند . این نوع سنگ ها در برابر فشار های مکانیکی ، شکستن و خرد شدن و در برابر شرایط جوی و دمای هوا دوام خوبی از خود نشان داده اند به همین دلیل از استحکام و مقاومت بالای این نوع سنگ ها زیاد یاد می شود .

3. استفاده متنوع

برخی از سنگ ها هستند که دارای محدودیت استفاده بوده اند بدین منظور که از آن ها می توان فقط در کف استفاده کرد و یا فقط برای نمای داخلی ساختمان باید استفاده شود اما معمولا اسلب سنگ ها این گونه نیستند و کیفیت خوب و زیبایی این نوع سنگ ها سبب شده است که از آن بتوان در قسمت های مختلف ساختمان نیز استفاده کرد و محدودیتی در این زمینه وجود ندارند .

4. نگهداری آسان

معمولا نگهداری از سنگ ها یکی از عواملی است که حتما باید به آن توجه کرد ، اسلب سنگ ها با توجه به آن که در شرایط کاملا طبیعی شکل میگیرند به همین دلیل معمولا نگرانی بابت آن ها وجود دارد ، به عنوان مثال برخی از سنگ ها نفوذ پذیر هستند و نباید به آن ها آب زد اما مدل سنگ های اسلب طبیعی نیاز به شرایط نگهداری خاصی ندارند.

5. تنوع بالا در طرح و رنگ

نکته بعدی که باید بررسی شود در رابطه با تنوع بالا در طرح و رنگ این سنگ هاست . معمولا از هیچ گونه رنگ های مصنوعی در این سنگ ها استفاده نمی شود و این سنگ ها کاملا طبیعی بوده اند و با همان شکل و ظاهر خود برش داده می شوند  و در مکان ها مورد  نظر نصب می شوند .

مزایا و معایب سنگ اسلب

معایب سنگ اسلب چیست ؟

از هر کسی درمورد مزایا و معایب سنگ اسلب بپرسید قطعا در مورد کیفیت و ویژگی های خیلی خوب این سنگ ها صحبت می کنند که کاملا طبیعی است چرا که اسلب سنگ ها از مزایای بسیار بالایی برخوردار بوده اند و از این رو معایب زیادی ندارند و تنها عیبی که می توان برای آن در نظر داشت در رابطه با قیمت زیاد سنگ اسلب ها می باشد .

چرا قیمت سنگ اسلب گرونه ؟

چون سنگ اسلب ها معمولا دارای مراحل تولید سختی بوده اند و سنگی طبیعی شمرده می شوند به همین دلایل قیمت این نوع سنگ ها نسبت به سایر سنگ ها بیشتر می باشد . به علاوه این نوع موارد اسلب سنگ ها با توجه به آن که در ابعاد بزرگ برش داده می شوند و همینطور حمل و نقل ساده ای هم ندارند دارای قیمت های بالایی بوده است . با توجه به آن که معمولا هزینه های خرید و نصب این نوع سنگ ها بالا بوده است به همین دلیل افراد محدودی هستند که این نوع سنگ ها را خریداری می کنند.

مزایا و معایب سنگ اسلب

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *